سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان پنج شنبه گذشته با حضور استاندار برگزار گردید.

در این جلسه موضوعات توزیع اعتبارات ماده (23) قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و جرایم رانندگی، بررسی و تصویب انتقال اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای سال جاری اداره کل راه و شهرسازی استان به نسبت انتقال وظایف، نیروی انسانی و سایر خدمات هزینه بر به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، بررسی و تصویب مصوبات کارگروه تخصصی بانوان و خانواده (طرح توانمند سازی دختران، زنان روستایی و عشایر استان و طرح مرکز چند منظوره ایران دخت) و نیز مصوبات 3 جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی توسط رییس سازمان و دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح که تمامی موضوعات با حداکثر آرای اعضاء جلسه به تصویب رسید.

استاندار نیز در خصوص طرح های ارائه شده کارگروه بانوان و خانواده، ضمن اشاره به این مطلب که کمک های فنی و اعتباری در بودجه سال آتی و نیز برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است، گفت؛ با کمک هایی که در این زمینه از سوی دولت و مجلس صورت خواهد گرفت می توان بخش اعظمی از مشکلات در حوزه کمک به صندوق های توسعه بخش کشاورزی و نیز صندوق خرد زنان روستایی را مرتفع ساخت.

پرویزی در ادامه به راه اندازی مرکز خرید ایران دخت از سوی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به منظور ایجاد غرفه های خرید و فروش محصولات بومی و محلی اشاره کرد و گفت؛ این مراکز که توسط زنان سرپرست خانوار و در جهت توانمندسازی این عزیزان دایر می گردد باید در سایر شهرستان هایی که در مسیر تردد مسافرین و زائرین هستند نیز برپا شود.


سومین جلسه ستاد درآمدها و تجهیز منابع استانی در سال جاری روز گذشته به ریاست محمد هادی آرین در محل سالن جلسات سازمان برنامه و بودجه استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان، ارائه گزارش و بررسی درآمدهای عمومی استان تا مهر ماه سال جاری و نیز اتخاذ تصمیم جهت افزایش قانونی درآمدها از جمله مباحث طرح شده در این جلسه بود. همچنین در این جلسه ارقام پیش بینی درآمدهای عمومی و اختصاصی استان جهت پیشنهاد و درج در لایحه بودجه سال 1396 کل کشور نیز مورد تایید اعضا قرار گرفت.

 


کمیته برنامه ریزی شهرستان ها برگزار شد.

پیرو مصوبات دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در تاریخ 95/5/2 با موضوع بررسی و تصویب سهم شهرستانی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، کمیته برنامه ریزی شهرستان های استان به ریاست فرمانداران و دبیری نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه استان برگزار و نسبت به تعریف و تصویب پروژه های اولویت دار شهرستان ها در بخش های مختلف اقدام گردید.

جهانشاهی، سرپرست معاونت هماهنگی برنامه و بودجه استان با اشاره به اهمیت و جایگاه کمیته برنامه ریزی شهرستان ها افزود: کمیته برنامه ریزی هر شهرستان نقش بسزایی در پیشبرد و تحقق اهداف و برنامه های کلان توسعه آن شهرستان در بخش های مختلف دارد. وی به استمرار برگزاری این جلسات در طول سال جاری تاکید کرد و گفت: بررسی آخرین وضعیت و پیشرفت فیزیکی پروژه ها، میزان تخصیص و جذب اعتبارات توسط دستگاه اجرایی و آگاهی از اقدامات و پیگیری های انجام شده جهت مبادله موافقتنامه های عمرانی از جمله وظایف کمیته برنامه ریزی هر شهرستان می باشد.

جهانشاهی اظهار امیدواری کرد که با یک برنامه ریزی دقیق و جامع می توانیم نسبت به تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام استان اقدام نماییم.


دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 1395 با محوریت بررسی و تصویب بسته پیشنهادی توزیع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای استان در سال 1395


با عنایت به قرارگیری اغلب مناطق کمتر توسعه یافته کشور در مناطق مرزی و به منظور تکمیل مطالعات میدانی طرح آمایش مناطق مرزی کشور، گروه کارشناسی مشتمل بر معاونین و کارشناسان امور برنامه ریزی، آمایش سرزمین و محیط زیست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به همراه سرپرست معاونت هماهنگی برنامه و بودجه و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان طی روزهای سه شنبه مورخ 22/04/1395 و چهارشنبه 23/04/1395 از مناطق مرزی استان بازدید به عمل آوردند و طی جلساتی با مسئولین محلی از نظرات ایشان در خصوص قابلیت ها و مزایای توسعه این مناطق و نیز چالش ها و مشکلات عدم توسعه یافتگی اطلاع یافتند.
به گفته رحمت نیا، معاون امور برنامه ریزی،آمایش سرزمین و محیط زیست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دولت یازدهم نگاه ویژه ای به ماندگاری مرز نشینان در مناطق مرزی دارد ،سند آمایش مناطق مرزی بر اساس اصول امنیت، کارایی اقتصادی و فقر زدایی تدوین می گردد.
مسئولین و کارشناسان کشوری حاضر در این سفر علاوه بر بازدید از شهرستان ها و روستاهای مرزی استان، دو مرز یزدان و میل 78 را با هدف آمایش مرزها مورد بررسی قرار دادند.

 


معرفی معاون

حمید جهانشاهی

معاون هماهنگی برنامه و بودجه

لینک ها