به منظور بررسي برنامه‌های در دست اقدام، جلسه اي با حضور آقاي جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان و كارشناسان این حوزه در تاريخ 1399/05/12  در محل سالن جلسات شهيد بهشتي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تشكيل گردید.

آقای جهانشاهی ضمن تشکر از دبیران و کارشناسان بابت مدیریت و برگزاری کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها، هدف از برگزاری این جلسه را مرور، بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه‌های پیش‌رو اعلام کرد. پس از بحث و بررسی موارد مشروحه، مبادله موافقتنامه‌های هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي خراسان جنوبي؛ يكشنبه 22 تير99 اولين جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان بشرويه به رياست شفيعي فرماندار و به دبيري مژگان زربان نماينده سازمان و با حضور ساير اعضا در محل فرمانداري بشرويه برگزار شد.
فرماندار بشرويه در جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان خبر داد:اعتبارات امسال شهرستان بشرويه ۲۰ ميليارد و ۸۰۲ ميليون تومان مي باشد.

وي تاكيد كرد: امسال تكميل پروژه هاي نيمه تمام اولويت مسئولان باشد.

اولين كميته برنامه ريزي شهرستان نهبندان با دستوركار توزيع اعتبارات سال جاري تشكيل جلسه داد.
اين جلسه  به رياست بيكي فرماندار و با حضور محمد اميديان دبيركميته برنامه ريزي شهرستان نهبندان و مژگان زربان به عنوان نمايندگان سازمان برگزارگرديد.
 به گفته بيكي فرماندار نهبندان : توزيع اعتبارات براساس تملك دارايي، ٣ درصد نفت و از محل توازن در قالب فصل، برنامه ها، طرح و پروژه صورت گرفته اعتبارات  تخصيص يافته به شهرستان نهبندان در سال جاري بيش از ٣١ ميليارد تومان در قالب ١١٣ پروژه، ٢۶ فصل، ۴٣ برنامه و براي تعداد ۴۴ دستگاه اجرايي شهرستان در نظر گرفته شده است.

اولين جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان سرایان با دستور كار توزيع اعتبارات سال ١٣٩٩ و به رياست رسولی مقدم فرماندار و با حضور تقوی دبير كميته برنامه ريزي شهرستان سرایان  و با حضور ساير اعضا برگزار گرديد.

رسولی مقدم فرماندار سرایان با اشاره به کمبود منابع مالی ، جدیت در کار و تلاش فراوان ، برنامه ریزی و استفده بهینه منابع و خلاقیت و نوآوری را عامل موفقیت در حوزه ی اجرا عنوان کرد و افزود : یکی از مهمترین اولویت های مهم کمیته برنامه ریزی در توزیع اعتبارات سال جاری ،اجرا و بهره برداری از پروژه های میان مدتی است که در برنامه سفر استاندار محترم به شهرستان سریان مصوب شده است.

رسولی مقدم عمده پروژه های در دستور کار سال ۹۹ را پروژه های مردم محور عنوان کرد و گفت : زیرساخت های مهم شهرستان از جمله ورزش ،بهداشت و درمان، زیرساخت های آب و برق مسکن محرومین ، راه های شریانی و پروژه هایی که نقش مهمی در جهش تولید دارند جزو اولویت های کمیته برنامه ریزی در توزیع اعتبارات است که مردم را بهره مند خواهد کرد.

فرماندار سرایان جدیت،سرعت و اهتمام در مبادله موافقت نامه ها را مورد انتظار دانست و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید گزارش پیشرفت اجرای پروژه ها را به صورت لحظه ای و ماهیانه به کارشناسان حوزه عمرانی فرمانداری ارائه دهند .

وی مجموع اعتبارات سال ۹۹ شهرستان سرایان را ۱۹۵ میلیارد و ۲۱۲ میلیون ریال در قالب ۱۱۸ پروژه عنوان کرد و ضمن تأکید به اهتمام لازم برای تخصیص صد در صدی اعتبارات ، پروژه هایی که باید تا آخر سال جاری به بهره برداری برسد را ذکر کرد.

اولین جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان درميان با دستور كار توزيع اعتبارات سال ١٣٩٩ و به رياست بخشي فرماندار و با حضور طيبه داوري دبير كميته برنامه ريزي شهرستان درميان و محمد هوشمند (نمايندگان سازمان) و با حضور ساير اعضا برگزار گرديد.

فرماندار درميان در اين جلسه، اجرايي كردن مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبي به شهرستان در اسفند ۱۳۹۷، پروژه هاي داراي تفاهم نامه با بنياد علوي كشور، تامين زير ساخت هاي مسكن محرومين و تكميل پروژه هاي نيمه تمام با درصد پيشرفت فيزيكي بالا به عنوان اولويت هاي اعتباري و عملياتي شهرستان عنوان كرد.

وي همچنين افزود: اعتبارات امسال شهرستان درميان در كميته برنامه ريزي معادل ۸/۱ درصد كل اعتبارات استان بوده و مبلغ آن را ۲۷۱۹۹ ميليون ريال مي باشد كه از محل منابع مختلف به شهرستان براي انجام ۱۱۵ پروژه ابلاغ گرديده و در اختيار دستگاه هاي اجرايي شهرستان قرار مي گيرد.