با حضور رييس‌جمهوري در سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور: آيين بهره‌برداري همزمان از ۱۳۸ طرح استاني در سراسر كشور آغاز شد
دست ما به سوي كارشناسان، صاحب‌نظران، صاحبان انديشه، مديران، اقتصاددانان و برنامه‌ريزان دراز است و مطمئن هستيم با كمك هم و دركنار هم قادر خواهيم بود گره‌ها را باز كنيم و شرايط را براي رشد و توسعه كشور آماده‌تر كنيم.

دكتر حسن روحاني روز سه‌شنبه در آيين بهره‌برداري همزمان از ۱۳۸ طرح استاني كه در سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور برگزار شد، افزود: از زمان تقديم لايحه بودجه ۱۳۹۵ كل كشور به مجلس تا عيد نوروز، ۶۴ روز زمان است بنابراين به اندازه كافي وقت در اختيار مجلس شوراي اسلامي قرار دارد.

وي از سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور تشكر كرد كه در ماه‌هاي گذشته براي تهيه لايحه برنامه ششم توسعه بار سنگيني بر دوش داشته آن هم با سليقه جديدي كه مي‌خواستيم طبق قانون اساسي انجام دهيم و نمي‌خواستيم خدشه‌اي در اصل ۱۳۴ قانون اساسي وارد شود.

وي افزود: بر همين مبنا ممكن بود با سليقه‌هاي گذشته متفاوت باشد و هم برنامه و هم اسناد آن و هم لايحه و هم تبصره‌هاي دائمي كه پيش از اين به مجلس تقديم شده بود و هم تبصره‌هاي برنامه وهم لايحه بودجه ۹۵ ، بودجه هم امسال سبك‌تر از سابق است چرا كه تبصره‌ها در گذشته تصويب شده و مجلس شوراي اسلامي زمان كوتاهي براي تصويب بودجه لازم دارد .

رييس جمهوري همچنين از كارشناسان اين سازمان و از شخص دكتر محمد باقر نوبخت رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور كه كار سخت و سنگيني را انجام دادند، تشكر كرد دکتر روحانی با تأکید بر این که همه این برنامه ها باید زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طراحی و اجرا شود، این سازمان را مغز کارشناسی دولت نامید و اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی متولی اجرای وظایف و اختیارات رییس‌جمهور در امور اجرایی و اداری کشور است و باید تمهیدات لازم برای حرکت گام به گام اقتصاد برای دوری از اقتصاد نفتی، رانتی و فساد را طراحی و اجرا کند.
رییس‌ جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که در ماه‌های گذشته برای تدوین برنامه بودجه سال 95 و برنامه پنج ساله ششم و تبصره‌های این دو برنامه زحمات زیادی را متحمل شدند، گفت: از آنجا که این برنامه‌ها امسال بر مبنای حذف زنجیره تحریم‌ها طراحی شده بود، دولت بدون یک روز تأخیر و بلافاصله پس از اعلام رسمی لغو تحریمها، لوایح این دو برنامه را به مجلس تقدیم کرد..

گزارش مذكور حاكي است پيش از سخنان رييس‌جمهوري، دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهوري و رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور اظهار داشت: بسيار خرسند هستم كه با حضور همكاران عزيزمان، ميزبان رييس‌جمهور محترم و جمعي از همكاران‌مان در دولت هستيم.

دكتر نوبخت با اشاره به وظايف و اختيارات رييس‌جمهوري در قانون اساسي براي اداره اين سازمان گفت: در عين حال از همكاران بزرگوارم قدرداني مي‌كنم كه پاسخ اعتماد شما را در ارايه لايحه بودجه سال ۱۳۹۵ كل كشور و نيز لايحه برنامه ششم توسعه و ديگر لوايح و اصلاحات بودجه‌هاي سال‌هاي قبل در اين دولت دارند.

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور با اظهار اين موضوع كه تاكنون ۲۴ سفر استاني رييس محترم جمهوري انجام پذيرفته، گفت: تا به حال ۱۰۷۸ طرح به تأييد رياست جمهوري رسيده و ۴۵۶ طرح و پروژه به اتمام رسيده و در حدود ۱۳ هزار و ۲۲ ميليارد تومان اعتبار براي اين پروژه‌ها در نظر گرفته شده و با يقين مي‌گويم كه در حدود ۹ هزار و ۱۳۰ ميليارد تومان يعني حدود ۷۰ درصد اعتبارات اين طرح‌ها و پروژه‌ها تخصيص داده شده است.

براساس اين گزارش در اين مراسم از ۱۳۸ طرح استاني با حضور رييس‌جمهوري بهره‌برداري شد.