دومین کارگروه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان و مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط دوشنبه 98/3/19 برگزار شد.

میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: در اثر سیل اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری در مجموع ۲۶۰ واحد مسکونی استان تخریب و دچار خسارت شدید شد، تاکنون عملیات اجرایی ۳۴ واحد مسکونی در مناطق مختلف سیل زده استان آغاز شده است که برخی در مرحله فونداسیون، اسکلت و تعدادی نیز در مرحله سفت کاری هستند و از این تعداد احداث ۱۵۰ واحد مسکونی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ شده است. وی تصریح کرد: ابتدا واحدهایی که به صورت ۱۰۰ درصد در مناطق سیل زده تخریب شده بازسازی و بعد از آن بازسازی واحدهای در معرض خطر آغاز می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: انتظار ما از شهروندان این است در زمینه آواربرداری، تشکل پرونده و احداث واحدهای مسکونی همکاری و دستگاه‌های اجرایی نیز روند احداث واحدها را تسریع کنند.

در ادامه جلسه، دستگاه های اجرایی خدمت رسان از تمهیدات اندیشیده شده، تسهیلات مرتبط و سازوکار بهره مندی از آن گزارشی را ارائه نمودند.

جهانشاهی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان با اشاره به ابلاغ اعتبارات خسارات وارده به بخش کشاورزی استان، سازوکار و نحوه هزینه کرد آن را تشریح نمود.وی همچنین در خصوص تفاهم نامه ساخت مسکن محرومین با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و نحوه پرداخت تعهدات سازمان از محل ظرفیت تبصره 14 قانون بودجه سال 1398 کل کشور توضیحاتی را ارائه نمود.